Aktiviteiten Coöperatie BKL Energie ,Klimaat en Circulair

09/12/2025

Inmiddels is de Coöperatie de afgelopen maanden op meerdere terreinen behoorlijk actief geweest;

Ambassadeursterrein Noordersluis

Helaas is het de BKL cooperatie niet gelukt om Noordersluis de titel Ambassadeurs terrein te bezorgen binnen 'Werklandschappen van de Toekomst' ondanks de inzet en het vele werk wat we hiervoor verzet hebben. We feliciteren Emmeloord met het behalen van de titel. Noordersluis wordt wel partnerterrein.

https://www.werklandschappen.nl

Onderzoeken

Door de activiteiten voor de werklandschappen zijn er veel nieuwe dingen ontstaan.

Zo gaan we met studenten van de HVA onderzoek naar Energie maar ook naar Afval en Grondstoffen op Noordersluis in samenwerking met het ROC. Ook bijvoorbeeld Biodervisiteit op Noordersluis en Oostervaart en een woonbelevingsonderzoek.

Daarnaast willen we met Studenten onderzoeken wat de perspectieven zijn voor warmte- koudeopslag en aquathermie rond Batavialand en Bataviastad omdat deze straks een netcongestie probleem hebben.

Zonnepanelen en Netcongestie

Op Oostervaart zijn we met twee bedrijven bezig die geen Zonnestroom op het net kunnen leveren; we hebben hiervoor twee businesscase-onderzoeken gedaan. De verwachte uitkomst zal zijn dat de zonnestroom aan de buurman geleverd zal kunnen worden.

Electrificatie

Bij een groot bedrijf op Oostervaart zijn we bezig om te bezien of er 400.000 m3 gas kan worden bespaard door Electrificatie.

Pratijkdagen MBO 1 en 2

Met het ROC willen we samen leerlingen van MBO 1 en 2 les gaan geven wat is Circulair en wat is Electronica-afval op een locatie buiten de school met medewerking van de Groene Sluis en het Concern van Werk bij de lessen. Daarnaast hebben HKS Metals en Weee Nederland hun medewerking toegezegd vanuit de dagelijkse praktijk. Inmiddels heeft Firda zich ook gemeld om mee te doen.